IT’S STORY TIME „THE COLOUR MONSTER”

IT’S STORY TIME „THE COLOUR MONSTER”

W ramach realizacji projektu „It’s story time” z okazji obchodzonych w przedszkolu Walentynek (Valentine’s Day) poznaliśmy zjawiskową książkę autorstwa Anny Llenas – „The Colour Monster”. Książka doskonale wprowadza nawet najmłodszego przedszkolaka w świat emocji „Feelings”. Utwór przedstawia wyjątkowo kolorowego potworka, który przeżywa różne emocje. Ma jednak problem z ich natłokiem, wszystkie mu się pomieszały i przez to czuje się zagubiony i zdezorientowany. Na szczęście nadciąga pomoc – jego rezolutna przyjaciółka. Dziewczynka pomaga stworkowi w uporządkowaniu jego emocji. Razem przyglądają się więc uczuciom takim jak szczęście, smutek, złość, strach, spokój oraz miłość. Zobaczcie sami.

Na pomoc potworkowi ruszyły także nasze dzielne przedszkolaki. Wspólnie nazwaliśmy przeżywane przez stworka emocje w języku angielskim oraz nadaliśmy każdej z nich jakiś kolor.

Dzięki temu utrwaliliśmy słownictwo związane z emocjami i kolorami:

happy – szczęśliwy

sad – smutny

angry – zły

scared – przestraszony

sleepy – śpiący

in love – zakochany

yellow – żółty

blue – niebieski

red – czerwony

black – czarny

green – zielony

pink – różowy

Wszystkie przedszkolaki, i te małe i te duże, zapraszam do zabawy ruchowej (metodą TPR – jest to Metoda Reagowania Ciałem na usłyszane zwroty) ze znaną na całym świecie piosenką anglojęzyczną, która wprowadza kolejne nazwy emocji: If you happy😊 (z kanału Super Simple Song):

If You’re Happy | Super Simple Songs – YouTube

Do tej piosenki możecie wykonać samodzielnie flashcards. Wystarczy pokolorować poniższą kartę pracy i wyciąć sylwety buziek ze strony internetowej:

if-youre-happy-worksheet-color-bw (supersimple.com)

Gotowych sylwet możecie używać przy śpiewaniu piosenki (unosząc sylwetę z odpowiednim nastrojem usłyszanym w piosence); zaprezentować swój nastrój lub pobawić się rodzicami albo rodzeństwem w mini dialogi (jedna osoba zadaje pytanie, a druga odpowiada losując buzię z nastrojem):

– How are you today?

– I’m happy / I’m angry / I’m scared / I’m sleepy.

Starsze przedszkolaki mogą same narysować nastroje buziek, korzystając z poniższej karty pracy:

if-youre-happy-worksheet-listen-draw-trace-bw (supersimple.com)

Do utrwalenia pytania: How are you today? doskonale sprawdzi się krótki filmik ze znanym łosiem Marty Moose😊, który wybrał się na spacer. Kogo spotkał po drodze?

How Are You Today? – Simple Skits – YouTube

Na zakończenie kolorowe stworki powiedzą Wam, co robią, gdy są szczęśliwe, smutne, złe, głodne i śpiące. Zobaczcie sami 😊

Feelings and Emotions Song for Kids | Kindergarten, Preschool & ESL | Fun Kids English – YouTube

Have fun! Your English Teacher😊